Deskorolka Decki Skateboard Buty Skate Kółka do deskorolki Trucki do deskorolki Montażówki
zdjęcia, mp3, newsy, filmy, artykuły, imprezy

deskorolka / skateboard artykuły

Międzynarodowy Dzień Deskorolki - Szczecin


Najważniejszy dla nas dzień w roku to oczywiście Międzynarodowy Dzień Deskorolki. Ulegając prośbom ludzi z województwa, święto którego obchody są wyznaczone na 21 czerwca przenieśliśmy na sobotę 18-stego. Problemem była pogoda, gdyż pogodynka zapowiadała opady, za co została wyklęta po wsze czasy. Jeszcze o 6 rano załatwialiśmy masę spraw, by impreza była dokręcona do ostatniej montażówki.

O wydarzeniu pisały wszystkie media, gdyż nie co dzień rozdajmy nagrody za łączną sumę 10 tysięcy złotych. Okazało się że jest to największe obchody w Polsce, do tego jedyne z legalnym pochodem ulicami miasta. Ale zacznę od początku.

Po 11 wybraliśmy się na Deptak Bogusława, skąd o 12.30 miał ruszyć pochód. Z głośnika roznosiła się dobra muza, a chłopaki z Floating Trippin' Festival, których zaprosiliśmy by nam towarzyszyli rozstawili profesjonalne nagłośnienie. Ponad setka skejcików mogła posłuchać występu beatboxera o pseudonimie F.A.Z, który bawiąc się głosem i samplingiem dał konkretny pokaz swoich umiejętności. Koło godziny 12.30 ruszyliśmy w miasto, siejąc pożogę i zniszczenie. Pod obstawą Policji pochód przemieszczał się z wolna, a tłum ludzi na deskach ruszył za samochodem z nagłośnieniem. Jadąc wraz z Dj CapOne (znany ze szczecińskiego zespołu CarPets) wydzierałem się w niebo głosy, głosząc radosną nowinę. Całe miasto wiedziało, że właśnie tego dnia odbywa się największa skate impreza w Polsce. Policja blokowała najważniejsze skrzyżowania Szczecina, a my pozdrawialiśmy wszystkich i zachęcaliśmy do wspólnego świętowania. Zajawa była konkretna i po jakiś 20-30 minutach dojechaliśmy do skateparku na Twardowskiego, dając wolne pilnującym nas patrolom.

Pochód przywitała muzyka grana przez Dj Musk'a oraz Sept'a, ale to nie oni byli tego dnia najważniejsi. Skatepark pękał w szwach, pogoda (na razie) dopisywała, a my zaczęliśmy działania. Przy dzwiękach uczestników przeglądu muzycznego Młoda Nuta (Godbite, Charlie Monroe, Fakir& Jaro oraz wykonawca o pseudonimie F.A.Z) odpaliliśmy contest fingerboardowy. Po pochłonięciu kilku hot-dogów zabraliśmy się za najważniejszą część dnia, czyli contesty związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Deskorolki. Grubo ponad 100 skejcików katowało na wszystkich przeszkodach, a my rozpoczęliśmy delikatnie od Manual Contestu, który wygrał Michał Góra.

Na muzycznej scenie wystąpił również dobrze zapowiadający się, zaprzyjaźniony z Andegrandem raper Bartas wraz z ekipą (Kari, Dave, Truskav). Chłopaki zagrali 5 kawałków, w tym utwór "Sz-n Żyje", do którego zrealizowano klip, który będzie miał swoją premierę na naszym portalu na przełomie miesiąca. Zaczął się także Carhartt Graffiti Jam, gdzie nasz ziomek, szczecińscy graficiarze w składzie LUMP, Kerser i Kraz wykonali swoją pracę na murze okalającym plac zawodów.

Gdy trwał Ollie contest - który wygrał Bartosz Leonowicz (Leon) skacząc na wysokość 85 cm - zaczęło padać. Po telefonie do "góry" i złożeniu kilku ofiar, pogoda poprawiła się i mogliśmy świętować dalej. Muza grała, a zawody przeniosły się na rampę, gdzie zwyciężył Ciapek pokazując milion różnych tricków! Nawet nasz człowiek Kuras ze swoim Blunt hardflip out mógł się schować, ale za to wygrał best tricka.

W międzyczasie zakończyły się zawody fingerboardowe, gdzie rozdano masę nagród od sponsorów. Główną zdobył Łukasz Osiński (LUq117), którego przez najbliższy rok będzie sponsorował Mitt. Po pamiątkowych fotkach, wróciliśmy na skatepark gdzie trwał Gap contest. Popijając napoje dostarczone przez Red Bulla, wyłoniliśmy zwycięzcę, którym okazał się Kuras wykonujący kilka doskonałych tricków - hardflip, sw hardflip, 360 flip, kickflip i heelflip. Best Tricka wygrał Jędrek Miastowski robiąc sw fs bigspin heela.

Na Spine'ie w conteście poniżej 15 lat wygrał Michał Kura, który pokazał co potrafi i zgarnął kilka ciekawych nagród. W jego wykonaniu mogliśmy zobaczyć sw blunt, sw blunt to rock i axle stall bigspin out, co daje nadzieję że przyszłość Szczecińskiej deski ma różowe barwy.

Na koniec został najbardziej emocjonujący contest - NIXON Best Trick, gdzie do zgarnięcia był zegarek Nixon 51-30 za prawie 2000 złotych! Zasady były proste - najlepszy przejazd w którego skład wchodziła rurka, flat i murek. Dobrych przejazdów było od groma i ciężko było wyłonić zwycięzcę, aż do momentu gdy Kuras wykonał (chyba) życiówkę - flip fs bluntslide, hardflip, a na koniec nollie heel noseslide. Po naradzie sędziów i reakcjach publiczności to właśnie on zdobył najcenniejszą tego dnia nagrodę.

W momencie gdy mieliśmy rozdawać nagrody, lunęła ściana deszczu, co i tak nie przeszkodziło nam wręczyć reklamówki od sponsorów. Na koniec zostało zrobienie pamiątkowego zdjęcia, co prawda część osób już wcześniej uciekła - pewnie byli z cukru, ale i tak było zajedżdżyście.

Impreza okazała się jeszcze większym sukcesem niż rok wcześniej. Występy na deptaku, pochód, oprawa muzyczna zapewniona przez Floating Trippin' Festival, graffiti jam, zawody fingerboardowe i masa contestów z nagrodami za 10 koła - ciężko będzie to przebić, ale zrobimy wszystko by w 2012 było jeszcze grubiej.

Dziękujemy wszystkim którzy nam pomagali, zawodnikom i widowni oraz firmom: Nixon, Etnies, DC, New Era, Carhartt, Nervous, Jart, Rydel House, Skull Candy, Montana, Tech Deck i Mitt. Już teraz zapraszamy na Zeke i Luther Town Tour (25 czerwca) i Floating Trippin' Festival 2011 (2-3 lipca), gdzie na Wałach Chrobrego postawimy wraz z firmą Tech Ramps skatepark. Wbijajcie bo będzie grubo!

MANUAL CONTEST poniżej 15 lat
Michał Góra

MANUAL PAD CONTEST 15+ lat
1. Jarosław Sobczyk
- nollie nose wheelie bigspin out
2. Bartosz Leonowicz (Leon)
- flip nose wheelie, Wheelie 360 flip out
3. Paweł Ratajczak (Grzybek)
- tailslide na Sw wheelie revert

OLLIE CONTEST
Bartosz Leonowicz (Leon) - 85 cm

RAMPA CONTEST
Ciapek - milion trićków!
Best Trick - Mateusz Koszelnik (Kuras) Blunt hardflip out

GAP CONTEST
1. Mateusz Koszelnik (Kuras)
- hardflip, sw hardflip, 360 flip, kickflip, heelflip
2. Paweł Ratajczak (Grzybek)
- heelflip body varial, sw fs flip, sw hardflip, 360 flip
3. Aleksander Maruszek (Olek)
- sw 360 flip, sw flip
Best Trick - Jędrek Miastowski
- sw fs bigspin heel

NIXON BEST TRICK (rurka, flat, murek)
1. Mateusz Koszelnik (Kuras)
- flip fs bluntslide, hardflip, nollie heel noseslide
2. Bartosz Leonowicz (Leon)
- fs feeble, nollie bs heel, fs blunt
- bs blunt, 360 flip, flip bs tail
3. Paweł Ratajczak (Grzybek)
- flip fs board, 360 flip, tailslide heel out

SPINE poniżej 15 lat
Michał Kura
- sw blunt, sw blunt to rock, axle stall bigspin out
Kroolik78
0000-00-00 00:00:00

fotorelacja


Liczba komentarzy: 4
DeckSk8
DeckSk8 (wymiatacz), 2011-06-21 18:10:09
cytujcytuj

Bardzo fajnie napisane 10.

koszulowy
koszulowy (uzalezniony), 2011-06-21 23:02:02
cytujcytuj

W Toruniu też było zaje*ście :D

Jednemu kolesiowi wpadła deska pod tramwaj, a, i w Toruniu nic nie działo się na skateparku, żeby był dobry klimacik :D

finger4
finger4 (wymiatacz), 2011-06-29 13:48:16
cytujcytuj

10

mcmaster
mcmaster (uzalezniony), 2011-07-26 09:03:29
cytujcytuj

10!

podpis:

wpisz ander:
pozostało znaków:
Twój IP to: 3.80.55.37 zostanie on zapisany z wpisem.


skateboard / deskorolka
Najlepsze zdjęcie

aktywność na portalu

Buty Emerica - Reynolds Low Vulc
-27%
Buty ES - Accel Slim
-26%
229zł
Koszulka Blessed Brothers - Blsdbross
-29%
Kurtka zimowa Dickies - Warren
-57%
Koszulka CHILLOUT CLOTHES
79zł

aktualnie na portalu

zalogowanych: 0, gości: 96
• ©2004-2019 by andegrand.pl
• ISSN 1899-6809
KontaktStopka Redakcyjna
RegulaminPolityka Cookies