Deskorolka Buty Czapki Kurtki Koszulki Snowboard
zdjęcia, mp3, newsy, filmy, artykuły, imprezy

graffiti artykuły

Najciekawsze miejsca z graffiti w Szczecinie część II


„Najciekawsze miejsca z graffiti w Szczecinie część II”

Ilość odwiedzin wcześniej prezentowanej galerii zdjęć szczecińskiego graffiti pokazuje, że cieszy się ona sporym zainteresowaniem. Nie ukrywam że cieszy mnie to niezmiernie. Nie ma także co ukrywać, że wcześniej prezentowane miejsca nie są zbytnio wyszukane i schowane. Dlatego tym razem zaprezentuję ściany nieco mniej dostępne.

I. Boisko przy Liceum Ogólnokształcące nr 23 (Pomorzany)
Na początek warto polecić tzw. „boisko na Pomorzanach”. Chodzi tu o boisko szkolne przy Liceum Ogólnokształcącym nr 23. Od razu zaznaczę, że nie jest to byle jakie boisko. Znane jest z jamów, które się tam odbywały. Jeden z nich zorganizowano w czerwcu i skupił wokół siebie reprezentantów wszystkich elementów kultury Hip Hop. Byli writerzy, bboye, didżeje, raperzy. Były koła, farby, freestyle, zajawka. Krótko mówiąc świetna akcja. Ale tu nie o tym. Jeśli ładnie poprosimy panią dyrektor, pozwoli nam wejść na teren szkoły i obejrzeć prace. A jest co oglądać. Na wyróżnienie zasługuje wrzut z którego wydobywa się lew, a także dwa Wild Style Kraza. Boisko oprócz obrazów ma także bardzo dobrą aurę. Nie jest ściśnięte blokami. Jest szerokie, przestrzenne z ładnym widokiem na miasto. Krótko mówiąc bardzo dobre miejsce na jam i chillout.

II. Boisko przy Szkole Podstawowej nr 54 ul. Obrońców Stalingradu 14
Pewnym przeciwieństwem „boiska na Pomorzanach” jest boisko przy byłej Szkole Podstawowej nr 54 na ulicy Obrońców Stalingradu 14. Miejsce to znajduje się w centrum miasta. Otoczone starymi, zniszczonymi, blokami, a raczej nieużytkami. Tuż obok mieści się Deptak Bogusława. Nie dość że centrum to jeszcze Deptak. Nie ma co, hałas jest tam spotęgowany. Na pewno nie jest to miejsce na chillout. Jednak ma ono coś co przyciąga – prace. Co prawda jest ich tam zaledwie cztery, ale nie o ilość tu chodzi tylko jakość. Mural tworzący cztery różne, dość irracjonalne postacie zajmujące ponad połowę kilkupiętrowego budynku. Ogromna praca stworzona z niezliczonej ilości szczegółów. Jakby tego było mało, obok niej widnieje drugi obraz. Z pozoru łatwiejszy ale, no tylko z pozoru. Prace te powinno się umieszczać na każdym szlaku turystycznym naszego miasta. Obok murali znajdziemy także klasyczne graffiti stworzone z ksywki i charakteru.

III. Przejście podziemnie na przystanku przy ul. Rayskiego
Miało być bez ogólnodostępnych miejsc, ale jednak. Nie można było nie wspomnieć o tym. Przejście podziemne przy ul. Rayskiego to gratka zarówno dla fanów graffiti jak i street art. Czyli w sumie gratka dla fanów ulicznej sztuki. Obrazy stworzone zostały parę lat temu podczas graffiti jamu. Nawiązują do morskiego świata. Jest także parę nowych prac. Min. kultowy Mario Bross, a także wrzuty sygnowane logiem EWC. Tak więc „nie ma lipy”. Jednak jest w tym miejscu coś jeszcze. Naprzeciwko ładnych, legalnych obrazów można zobaczyć dwa srebra. Szybkie prace, zrobione szybko ale też dość schludnie. Zwłaszcza Acab. Nie psują one odbioru całości miejsca, a wręcz przeciwnie. Dobrze się z nimi komponują. Warto odwiedzić te miejsce bo naprawdę jest co oglądać.IV. Osiedle zamknięte przy ul. Żółkiewskiego 9
Ostatnie zaprezentowane miejsce jest swego rodzaju znaleziskiem. Wątpię aby znane było ogółu, gdyż jest najbardziej schowanym miejscem wśród wyżej wymienionych. Na dość krótkiej ulicy Żółkiewskiego pod numerami 7, 8, 9 znajduje się osiedle zamknięte. Trudno się tam dostać. Nawet na hasło „listonosz do skrzynek” ludzie rzadko otwierają. Jedna mimo wszystko polecam dostać się tam, gdyż jak wejdziemy to lewej stronie znajdują się ściany, a na nich stare ale nadal dobre prace. Nie mam pojęcia kiedy, jak, gdzie i przy jakiej okazji stworzono je, ale jest na co popatrzeć. Co prawda w niektórych miejscach tynk odpada i już ktoś coś po nich maznął, ale jednak warto się tam udać i obejrzeć. Zwłaszcza że jak dobrze poszukamy to w niektórych klatkach odszukamy dobre tagi.
[Tekst/zdjęcia Adrian Bartoszewicz]


adrianszn
0000-00-00 00:00:00

fotorelacja


Liczba komentarzy: 0
podpis:

wpisz ander:
pozostało znaków:
Twój IP to: 18.234.111.56 zostanie on zapisany z wpisem.


graffiti
Najlepsze zdjęcie

aktywność na portalu

Koszulka POUNDOUT - SHIELD
-38%
49zł
BUTY CORMAX - ATON
-34%
99zł
Koszulka CIEMNA STREFA - Relax granatowa
Koszulka KROOKED
109zł
Koszulka MASS DNM glassex biała
-35%

ostatnio na forum

Zlecenia
190
SamuelSantos

Czy jestem na dobrej drodze
0
dariuszstypa

Czym projekty?
0
Bonus123

Uni
0
3n

he did it again...
0
3n

troche bombek
0
3n

SoPOT
0
3n

MIKE
0
3n

AWF
0
3n

mc szosty
0
3n

aktualnie na portalu

zalogowanych: 0, gości: 71
• ©2004-2019 by andegrand.pl
• ISSN 1899-6809
KontaktStopka Redakcyjna
RegulaminPolityka Cookies