Deski snowboardowe Snowboard wiązania Buty snowboardowe Gogle snowboard Kurtki snowboardowe Rękawice snowboard
zdjęcia, mp3, newsy, filmy, artykuły, imprezy

snowboard artykuły

Adrian Smardz - wywiad


Imię i nazwisko: Adrian Smardz
Wiek: 25 lat
Pochodzenie: Rabka
Miejsce zamieszkania: Rabka
 
1. Regular/goofy?
- Goofy.
 
2. Aktualni sponsorzy?
- Rip Curl / Artec Snowboards / Elan / EH / Vans / Andegrand.pl / Skate-Europe.Com.
 
3. Ulubiony trick?
- BS Corked 540 i Method.


4. Ulubiony spot?
- Polska - Witów Snowpark, Zagranica - Dachstein.
 
5. Upodobania muzyczne?
- Bardzo szerokie ale głównie Rap.
 
6. Kiedy zaczęła się twoja historia ze snowboardem?
- 8 lat temu.


7. Założenia na nadchodzący sezon?
- Nagrać zadowalający i "bezkontuzyjny" video-part.
 
8. Na jakim sprzęcie jeździsz i dlaczego akurat taki a nie inny?
- Elan Inverse 155 na skocznie, bo jest to "podobno" najlżejsza deska na świecie, jest mega lekka to fakt. Jibb/Street Artec Poprocker 151, bo jest to deska nie do zdarcia na streecie. Ubrania Rip Curl Gum Series, materiał z domieszką gumy robi świetną robotę. Wiązania Artec Code bo są mega wytrzymałe i dobrze trzymają but. Buty Vans Revere Boa, osobne boa na kostki które się przydaje podczas przelotów i niedolotów :)
 
9. Air/jibb/freeride?
- Air i kreatywny street.


10. Inne zajawy poza snowboardem?
- Deskorolka ,filmowanie i ogólnie film.
 
11. Z ziomkami na melanżu czy spokojny wieczór z herbatą?
- Z dziewczyną i ziomkami na melanżu i nazajutrz spokojny dzień z kawką przy tv.
 
12. Najciekawsze zawody/wyjazd snowboardowy na jakich byłeś?
- Sony Xperia Snowboard Fest, skocznia prawie 20m stołu, mistrzowski profil i mega organizacja. Wyjazd to prawie każdy z kadrą EH.


13. Gdzie najczęściej możemy Cię spotkać w sezonie zimowym?
- Witów Snowpark i na południu polski w okolicach Rabki.
 
14. Kto według Ciebie jest wschodzącym wymiataczem snowboardu w poldonie?
- Jest kilku młodych snowboardzistów z południa, którzy zaczynają w wieku 15-16 lat od przeszkód i trików, które my robimy po kilku latach jazdy, na pewno niedługo będzie o nich głośno.
 
15. snowboardowy mentor?
- Travis Parker i Peter Line.


16. Życiówa (best trick)?
- Ostatnio streetowy quad kink, a ze skoczni to bs double 1080 i próba tripla.
 
17. Jak wygląda produkcja pełnego filmu snowboardowego od kuchni?
- Pełny film snowboardowy to nie tylko triki, większą rolę gra tutaj zgrana ekipa, zaplanowane działanie na wcześniej sprawdzonych spotach, organizacja nagrywania i promocji filmu. Tak patrząc od kuchni potrzeba nie tylko desek, ale też mobilności z pojemnym samochodem, masy sprzętu do przygotowania spotu, naświetlenia go, dodatkowe wyciągarki bądź bungee czy inne liny. Cały film tworzą ludzie, im bardziej zróżnicowana ekipa tym lepiej, więcej kreatywnego podejścia do jazdy i pozytywnego nakręcania się do nowych rzeczy.  
 
18. Ile to kosztuje czasu, pieniędzy i w jakim stopniu sponsorzy w tym pomagają?
- Zwykle to wygląda tak, że pakujemy samochód, ogarniamy riderów którzy mają czas po pracy czy uczelni, przygotowujemy spot, szukamy kadru, nagrywamy, sprzątamy po sobie i znowu wypakowanie. W sumie coś takiego zajmuje około 6-8 godzin, a jeździmy może 2-3 godziny w sumie, gdzie dodatkowe 8 godzin po pracy którą kończymy o 18ej może być zabójcze po kilku dniach nagrywek z rzędu. Jeżeli chodzi o pieniądze to typowo na film ich nie ma, każdy inwestuje swoje pieniądze, kręcimy cały sezon i potem pokazujemy materiał poszczególnym sponsorom. Jeżeli ktoś jest chętny to nas wspomaga sprzętem który oczywiście potem można sprzedać albo używać, ale zwykle albo koszt produkcji się zeruje albo jesteśmy na minusie, bo premiery też kosztują , dojazd, kina, załatwianie afterparty. Ktoś powie to nie róbcie premier, ale wtedy co z tego ma sponsor? Koszt produkcji takiego filmu zaczyna się od kilkunastu tysięcy, nie licząc tutaj budżetu na podróże. Wg mnie mogłoby się to fajnie rozwijać jeżeli znaleźli by się sponsorzy którzy dają kilka tysięcy na film. Koszt wg mnie niewielki jak za taką promocję marki zaraz przed sezonem w kinach i w pozostałych mediach.


19. Kto oprócz Ciebie zajmuje się filmem?
- Niezmiennie filmami zajmuje się moja dziewczyna Asia Turska, dużo mi pomaga szczególnie przy moich partach, bez niej pewnie nie dałbym rady. Dawniej większość filmu nagrywałem ja albo współpracowałem z innym studiem jak np z Mariuszem Jancarzem z MVS (One More Time). Teraz troszkę zmieniliśmy strategię, AAF stanowią głównie riderzy i po określonej ilości prób zmieniamy się za kamerą. Najwięcej w tym sezonie filmował Krzysiek Żabski który jest młodym szybko rozwijającym się snowboardzistą, często też za kamerą pojawiali się Marcin Mysza, Konrad Jarosz, Wiktor Kubiński, Bartek Janowiec, ostatnio też dużo pomaga nam Kuba Pułkowski ze Snow-Village-Store, Bartosz Kapustianyk, Tylas i większość riderów występujących w filmie.
 
20. Plusy i minusy takiego projektu w Polsce ?
- Plusem na pewno jest promocja riderów i ich sponsorów poprzez film, mogą pełniej pokazać swoje możliwości w kilkuminutowym przejeździe, który nagrywają cały sezon niż na zawodach gdzie może być różnie. Minusem na pewno jest brak kasy, travel budgetu i nieświadomość polskiego widza. Porównują nas do np. Isenseven który dysponuje raz poważnym budżetem, dwa riderami którzy tylko jeżdżą, co za tym idzie mają więcej czasu na nagrywanie partu. Automatycznie my, robiąc luźny edit możemy słyszeć od publiki gdzie double itp i pewnie bylibyśmy w stanie dorównać zagranicy mając odpowiedni budżet, nawet połowę czy ułamek tego co mają inne ekipy zagraniczne, wtedy można spokojnie skoncentrować się na nagrywaniu, zaplanować wyjazdy, a nie liczyć swój grosz do grosza i ścigać się z czasem bo rano trzeba iść do pracy, albo za dwa dni wracać z zagranicznego parku bo kasa się kończy.
 
21. Plany na przyszłość?
- Na pewno zobaczycie kolejny odcinek Behind The Light, po za tym może kilka editów ze spring wyjazdów, zobaczymy.


Rudy-RSM
2013-04-18 14:20:51

Liczba komentarzy: 0
podpis:

wpisz ander:
pozostało znaków:
Twój IP to: 54.161.71.87 zostanie on zapisany z wpisem.


snowboard
Najlepsze zdjęcie

aktywność na portalu

Buty NIKE SB - STEFAN JANOSKI (GS)
-41%
Koszulka ANTIHERO - EAGLE
-21%
79zł
Koszulka SANT CRUZ HAND FILL DOT BLUE
-34%
Koszulka DGK - AIRBRUSH ALL DAY czarna
-16%
BUTY CORMAX - CRUZ
-34%
99zł

aktualnie na portalu

zalogowanych: 0, gości: 93
• ©2004-2018 by andegrand.pl
• ISSN 1899-6809
KontaktStopka Redakcyjna
RegulaminPolityka Cookies