Fingerboard Decki Fingerboard Mini-skatepark Części Fingerboard
zdjęcia, mp3, newsy, filmy, artykuły, imprezy

fingerboard artykuły


Szybki test: Blackriver-Ramps Jersey Parier i Parking Block


Blackriver-Ramps słynie z drewnianych przeszkód i genialnych parków, które każdy chciałby mieć u siebie w domu. W ich ofercie brakowało betonowych miejscówek, ale jak już wiecie, zdążyli nadrobić zaległości. W serii Blackriver Concrete znalazły się Jersey Barrier oraz Parking Block, które dziś dla Was zrecenzuję.

Jersey Barrier:

  • wymiary: 23,5 cm x 5 cm x 7 cm (dł. x szer. x wys.)

  • cena: 24,95 euro

Parking Block:

  • wymiary: 19,5 cm x 2,5 cm x 1,8 cm (dł. x szer. x wys.)

  • cena: 14,95 euro

Przeszkody od razu po otworzeniu paczki bardzo mi się spodobały. Widać, że zostały wykonane starannie, z dbałością o każdy detal. Oczywiście, są delikatne ukruszenia (widoczne na fotkach), ale to zupełnie normalne, o czym nawet zapewnia Blackriver na swoim sklepie online. Producent zaleca, aby używać, podobnie jak na deskorolce, wosku do posmarowania krawędzi, po których będziemy grindować. Ani razu tego nie zrobiłem. Wiecie czemu? Przeszkody są zadziwiająco śliskie, czego zupełnie się nie spodziewałem. Myślałem, że będzie ciężko się po nich grindowało i nowe trucki, zgrindowane do osiek, wylądują w koszu po kilku dniach. Jak się okazało, myliłem się. Na górze Jersey’a zdarłem trochę lakieru nakrętką od kingpina i w niektórych miejscach jest on bardziej chropowaty, co nadal nie przeszkadza w płynnej jeździe.Źródło: YouTube

Miejscówki dotarły do mnie podklejone tape’em. W przypadku Parking Blocka nie sprawdza się on najlepiej… Ciągle się podwija i  krawężnik się przesuwa. Mowa oczywiście o slappy grindach. Przy normalnym wskakiwaniu nic się nie dzieje. Jersey również przy niektórych trickach, które nie do końca były perfekcyjnie zrobione, potrafił zabujać się na bok. Generalnie, gdy dany trick wyląduje się czysto na przeszkodzie, nie powinno być żadnych problemów ze stabilnością. Byłoby kiepsko, gdyby taka miejscówka spadła na podłogę, bo nie podnieślibyśmy jej w jednym kawałku, więc trzeba uważać. Na szczęście waga przeszkód robi swoje i pomaga utrzymać je w jednym miejscu.


Oglądając filmiki nakręcone na tych miejscówkach myślałem, że zrobienie jakiś sztuczek z kąta w kąt nie jest trudne. Zapewniam Was - jest trudniejsze niż Wam się wydaje. Nie mówię nawet o płynnym zejściu flipkiem w kąt na Jersey’u. Ściany są dość strome. Jedna strona jest nieco łagodniejsza, a przynajmniej tak mi się wydaje. Tak czy inaczej, obie miejscówki są wymagające, jeśli chodzi o kreatywne wykorzystanie kątów.

Źródło: YouTube

Obie przeszkody są świetne, to nie ulega wątpliwości. O ile dla Niemców cena nie powinna stanowić problemu, tak w przeliczeniu na złotówki nie jest kolorowo. Przy obecnym kursie, wychodzi na to, że cena Parking Blocka wynosi 63 zł, zaś Jersey’a aż 110 zł. Jeżeli macie tyle na betonowe klocki, nie będziecie zawiedzeni. To przeszkody, które szybko się nie znudzą.
Zamek3
2015-12-21 14:32:50

fotorelacja


Liczba komentarzy: 0
podpis:

wpisz ander:
pozostało znaków:
Twój IP to: 3.228.220.31 zostanie on zapisany z wpisem.


fingerboard
Najlepsze zdjęcie

aktywność na portalu

aktualnie na portalu

zalogowanych: 0, gości: 73
• ©2004-2020 by andegrand.pl
• ISSN 1899-6809
KontaktStopka Redakcyjna
RegulaminPolityka Cookies