Deskorolka Decki Skateboard Buty Skate Kółka do deskorolki Trucki do deskorolki Montażówki
zdjęcia, mp3, newsy, filmy, artykuły, imprezy

deskorolka / skateboard artykuły

Do takiej szkoły, aż chce się wracać!


Pomysł pojawił się w głowie Erica Klassena w 2006 roku, kiedy rozpoczął naukę jazdy na deskorolce uczniów szkoły podstawowej Douglass w kalifornijskim Boulder. Była to pierwsza szkoła na świecie, która włączyła zajęcia tego typu do swojego programu. Klassen jest byłym snowboardzistą, który po zakończeniu kariery ponownie odkrył deskorolkę i tym razem nie zamierzał poprzestać tylko na jeździe. Założył on fundację działającą na rzecz wprowadzenia deskorolkowych zajęć do jak największej ilości szkół - wrócił do Kaliforni i zaczął realizować swój plan - aby ułatwić wdrożenie takich zajęć przygotował zestaw początkowy, dzięki którym placówki mogą za 3000 dolarów zakupić niezbędny sprzęt. Deskorolki do nauki nie posiadają gripu na końcach nose'a i tail'a i dodatkowo posiadają szersze i bardziej miękkie kółka robione przez Skate One (czyli Bones) dzięki czemu nie niszczony jest parkiet w salach gimnastycznych a lądowanie na primo nie jest tak bolesne.

Cztery lata później, niejaki Bill Ewe, nauczyciel WF-u z ze wschodniego wybrzeża, dokładniej z New Jersey przedstawił podobny pomysł dyrektorowi swojej szkoły, "patrzyli na mnie jak na szaleńca" - dodaje, aczkolwiek po krótkich negocjacjach udało mu się przekonać zarząd szkoły - jego celem stało się wprowadzenie zajęć dla początkujących, kumatych i zaawansowanych skaterów poza Kalifornią.

Podobną inicjatywą jest Skateistan, powstały w 2007 w Kabulu, który prężnie rozrasta się poza granice Afganistanu sięgając Afryki i Europy wprowadzając deskorolkę w umysły dzieciaków dając im zajawkę i sposób na spędzanie wolnego czasu.

Wyobrażacie sobie - wtorek, 11:30, zajęcia z podstaw kickflipa - od razu dzień staje się lepszy! Z niecierpliwością czekam, aż ta inicjatywa znajdzie swoje miejsce w Polsce i już wkrótce będziemy mogli jak nasze młode pokolenie wyrasta na zawodowców z krwi i kości!
badskater
2016-09-01 13:53:27

Liczba komentarzy: 0
podpis:

wpisz ander:
pozostało znaków:
Twój IP to: 35.173.48.53 zostanie on zapisany z wpisem.


skateboard / deskorolka
Najlepsze zdjęcie

aktywność na portalu

aktualnie na portalu

zalogowanych: 0, gości: 63
• ©2004-2020 by andegrand.pl
• ISSN 1899-6809
KontaktStopka Redakcyjna
RegulaminPolityka Cookies